Slagboom tegen overlast hangjongeren

De Reigerweg in Den Haag is al jaren een probleem voor omwonenden. Op de weg zorgen hangjongeren voor onder andere geluidsoverlast. Nu wordt de onderdoorgang in de Vinkweg, die leidt naar de Vinkweg, tussen acht uur ’s avonds en zes uur ’s ochtends afgesloten met een slagboom. Dit op initiatief van de lokale partij Rijswijks Belang.

„In de wijk Vrijenban hebben bewoners en ondernemers van de Reigerweg al jarenlang overlast van jongeren”, geeft de gemeente aan. Naast het lawaai dat ze maken, zorgen de jongeren voor veel afval op straat en is er sprake van drugsoverlast.

„Aan deze straat zitten inwoners en ondernemers en voor hen is deze overlast uitermate vervelend”, vertelt wethouder Werner van Damme aan het AD. „Als gemeente zijn we er om de leefbaarheid en veiligheid te verbeteren en dat hebben we gedaan door samen in gesprek te gaan over een oplossing.” De slagboom is na overleg met de betrokken partijen geplaatst. Alleen de hulpdiensten en de uitrijdenden kunnen erlangs. Hij geeft verder aan dat na het plaatsen van de slagboom de overlast volgens bewoners is verminderd. Daarbij zegt hij toe de situatie in de gaten te zullen houden.

Bronnen: AD, In Rijswijk

Afbeeldingen bij onze artikelen zijn enkel ter illustratie. Het is niet altijd een exacte weergave van de situatie.