
Voor de verbreding van de A27 zouden er schermen worden geplaatst en stiller asfalt gebruikt worden. Nu gaat deze verbreding waarschijnlijk niet door, maar wat gebeurt er met de plannen om de geluidsoverlast te verminderen? Zo moesten hogere schermen en stiller asfalt leiden tot minder geluidsoverlast. Worden deze maatregelen nu ook in de ijskast gezet? Niemand die het nog weet.
Nu het coalitieakkoord eindelijk klaar is, is er ook duidelijkheid over de A27. In het akkoord is te lezen dat er een alternatief plan voor de geplande verbreding komt.
De letterlijke tekst in het coalitieakkoord: “We bezien in overleg met de regio of een door de regio voorgestelde alternatieve invulling van de A27/Amelisweerd binnen de bestaande bak de bereikbaarheidsproblematiek op gelijkwaardige wijze oplost. Ontsluiting via (hoogwaardig) OV en auto van nieuwe woongebieden in de regio (m.n. Rijnenburg) is daar onderdeel van. Als dit het geval is, wordt het voorstel van de regio overgenomen. Zo niet, dan wordt het lopende besluitvormingsproces voortgezet.”
Geen verbreding
Het besluit om de snelweg te verbreden vecht Actieclub Kerngroep Ring Utrecht aan bij de Raad van State. Kerngroep Ring Utrecht wijst hierbij naar een rapport waarin staat dat voor de doorstroom geen extra stroken nodig zijn.
Bronnen: AD, De Utrechtse Internet Courant
