Alleen ’s winters latere opening Eindhoven Airport

Vanaf 2030 moeten de eerste vluchten van de dag in het weekend pas om 8.00 uur vertrekken in plaats van om 7.00 uur. Dit is wat voorzitter Staf Depla van het Luchthaven Eindhoven Overleg (LEO) adviseert over de openingstijden van Eindhoven Airport. De omwonenden kunnen hierdoor in de winter een uurtje langer slapen. In de zomer zal de regeling namelijk niet tellen.

Verder is de regeling voorwaardelijk. Deze wordt alleen uitgevoerd als de vernieuwing van de vliegtuigvloot op de luchthaven achterblijft of als deze niet zorgt voor de nodige vermindering van de geluidsbelasting. Het geluid moet namelijk met dertig procent zijn afgenomen in 2030 ten opzichte van 2019.

„Het aanpassen van de tijden is een van de knoppen waar wij aan kunnen draaien om het geluid terug te kunnen brengen”, vertelt Depla bij het Eindhovens Dagblad. De andere knoppen zijn het veranderen van het aantal starts en landingen (nu 41.500 per jaar) en vernieuwen van de vloot.

Het veranderen van de openingstijden lijkt de luchtvaartmaatschappijen en Eindhoven Airport een slecht idee. Hierdoor zouden er minder vluchten op een dag kunnen zijn, waardoor de inkomsten verminderen. Ook kan de infrastructuur van het vliegveld slechts zeven vluchten per uur aan.

Volgens Depla heeft het uurtje later ook voordelen. Bij het Eindhovens Dagblad zegt hij: ‘Een vlucht tussen zeven en acht uur telt vier keer zo zwaar dan dat diezelfde vlucht een uur later zou vliegen. Daarmee kan deze maatregel een belangrijke bijdrage leveren aan het behalen van de doelstelling uit Van Geel.’

Bron: Eindhovens Dagblad