Nu Doesburg nieuw beleid maakt voor evenementen, trappen diverse bewoners op de rem en uiten ze hun zorgen. Met twee warme zomers in het achterhoofd en wellicht een hete zomer in aankomst is de maat vol.
,,Wij inwoners van de binnenstad zouden in de zomer echt wat vaker willen slapen. We zijn het lawaai en de drukte beu”, zegt Ineke van Elk, binnenstadbewoner en oud-fractievoorzitter van de VVD in De Gelderlander.
Het gemor van de binnenstadbewoners komt enigszins als een verrassing voor het college. De gedachte is dat veel Doesburgers profijt hebben van de evenementen, met name de horeca en de winkeliers in de binnenstad.
Wethouder Arthur Boone vindt het lastig, zo geeft hij aan. Aan de ene kant moet hij rekening houden met de belangen van ondernemers, maar de binnenstad moet ook leefbaar blijven. ,,Er wordt gesproken over geluidsoverlast, maar neem de kermis afgelopen jaar. Metingen hebben aangetoond dat de normen niet zijn overschreden. Dat betekent overigens niet automatisch dat er geen overlast wordt ervaren.”
Bron: De Gelderlander


