
In de afgelopen jaren is het duidelijk geworden dat het waardebehoud en hergebruiken van hulpbronnen steeds essentiëler wordt om verspilling te voorkomen. Zo ziet ook Amsterdam dat in, die graag een circulaire stad wil worden. In september werd de 600 meter geluidsschermen tussen Zeeburgereiland en S114 langs de A10-Oost vervangen. Om zo duurzaam mogelijk te handelen, zijn alleen de beschadigde stukken vernieuwd en zijn ze van plan om het oude glas te recyclen. Voor dat hergebruiken wordt nu onderzoek gedaan, waarvan de eerste bevindingen positief zijn.
Het vlakglas dat gebruikt wordt voor geluidsschermen kan tot nu toe alleen nog maar gerecycled worden tot flessen of glaswol. Hierbij verslechterd de kwaliteit van het glas. Daarom worden er met het glas van de afgebroken schermen langs de A10-Oost nu testen gedaan om er nieuw vlakglas van te produceren.
Schade
Om ervoor te zorgen dat de A10-Oost er weer aangenaam uitziet, zijn de beschadigde schermen vervangen. De beschadigingen waren ten gevolge van het dagelijkse verkeer en graffiti beschilderingen. De nieuwe geluidsschermen zijn gemaakt van een glas die helderder is van kleur waardoor de omgeving naast de snelweg beter te zien is.
Bron: Gemeente Amsterdam