Komen de straaljagers terug naar Twente Airport?

Met het uitbreiden van het aantal oefeningen met straaljagers ligt Twente Airport ook onder de loep als mogelijke extra locatie. Bij een informatiebijeenkomst van Defensie kwamen 750 mensen bij elkaar. “Toen ik nog op Universiteit Twente zat, en er kwam een F-16 overgevlogen, dan lag de les altijd vijf minuten stil”, vertelt een man bij de bijeenkomst in de Grolsch Veste. Twente had namelijk al een militair vliegveld van 1946 tot 2007. “Maar de F-35’s waar nu mee gevlogen wordt, maken vijf keer zoveel lawaai bij het opstijgen. Dat is onwijs veel herrie,” zegt hij verder.

Naast de vragen over geluidsoverlast, stikstof, natuurwaarden en huizenbouw, wordt er ook vaak gevraagd naar de kans dat Twente gekozen wordt als extra locatie. De onderzoeken zijn echter nog bezig, dus hier kon Defensie niet op antwoorden. Begin volgend jaar zal Defensie haar voorkeuren bekend maken, waarna inwoner mogen reageren. Het uiteindelijke besluit ligt bij het kabinet.

Aanwezigen spreken ook een wantrouwen naar de gemeente en provincie uit. In de eerste plannen werd Twente Airport niet genoemd, maar na een aantal zienswijzen is het toegevoegd. Als ze vragen waar ze kunnen aankloppen met kritiek over de plannen, worden de gemeente en provincie genoemd. Dit resulteert in een hoongelach vanuit de zaal. Als Twente Airport gekozen wordt, is de verwachting dat er veel inwoners kritiek zullen uiten bij bijeenkomsten over het ontwerpvoorstel van Defensie.

Bronnen: RTV Oost, Tubantia