Paradiso bouwt ondergrondse ingang

Om overlast voor omwonenden te voorkomen, gaat het Amsterdamse Paradiso vanaf mei zijn fietsenkelder ombouwen tot ondergrondse nachtingang. Deze zal in september klaar zijn. Voor de verbouwing komt er 472.500 euro van de gemeente Amsterdam. De dertig meter lange tunnel zal na 23.00 uur gebruikt worden.

De ondergrondse ingang zal niet permanent zijn, aangezien het poppodium een nieuwe ingang aan de andere kant van het gebouw wil. Dat zal echter nog maximaal tien jaar duren volgens de woordvoerder, dus is dit als tussenoplossing bedacht.

Al jaren loopt er een rechtszaak tussen Paradiso en drie buren over geluidsoverlast. Begin dit jaar besloot de rechter hierover dat de metingen die de gemeente voor onderzoek naar het geluid uitvoerde niet nauwkeurig genoeg waren. Deze moesten binnen 10 weken opnieuw worden uitgevoerd. Heeft de ondergrondse ingang te maken heeft met deze rechtszaak? “We zijn al anderhalf jaar bezig met de ondergrondse entree, maar indirect heeft het wel met elkaar te maken,” zegt de Paradisowoordvoerder bij het Parool. “De buren klagen en ondernemen juridische stappen tegen ons, daar willen we niet licht mee omgaan. We doen er alles aan om aantoonbaar de overlast te verminderen.”

Bronnen: Parool