Het Canadese Vermilion werkt momenteel aan een nieuwe gaswinlocatie in het Friese Noordwolde. Inwoners van Zandhuizen en Noordwolde, net over de provinciegrens met Drenthe, klagen over het kabaal van de gasboringen van Vermilion. Het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM) heeft gaswinningsbedrijf Vermilion nu een last onder dwangsom opgelegd vanwege de ernstige geluidsoverlast, schrijft het NRC.
Omwonenden hadden klachten gestuurd naar de gemeente Weststellingwerf en de provincie Friesland. Men heeft ook aan de bel getrokken bij de veroorzaker Vermilion en er zijn klachten ingediend bij Staatstoezicht op de Mijnen en bij het Ministerie van Economische Zaken.
De geluidhinder blijkt onder meer uit een filmpje van Daniël Oostra uit Noordwolde op RTV Drenthe. Hij legde het geluid van de werkzaamheden van Vermilion zaterdag om drie uur in de nacht vast. Het filmpje is gemaakt op ongeveer een kilometer afstand van de boorlocatie. Omwonende Patricia Staats zegt in RTV Drenthe dat er volgens haar vrijwel elke avond tot zeker elf uur wordt gewerkt en flink geluid wordt geproduceerd. “Daarna wordt het lawaai meestal zachter, dat moet ik ook eerlijk zeggen. Maar incidenteel is het echt heel erg en dat was dit weekend duidelijk weer het geval.”
In een reactie zei de woordvoerder van Vermilion “dat het voor de omwonenden heel vervelend is. Maar het is even niet anders. We zijn daar de komende tijd 24 uur per dag, zeven dagen per week aan het werk. Dat kan inderdaad wat geluidsoverlast met zich meebrengen.” Tegenover nieuwssite Energeia erkende Vermilion later dat er bepaalde nachten inderdaad meer geluid is gemaakt dan toegestaan. Een woordvoerder zei dat het bedrijf al maatregelen nam: het zal onder andere niet meer ’s nachts boren.
Bronnen: NRC, RTV Drenthe