
De geluidsoverlast langs de A4 moet nu écht worden aangepakt. Dat eisen burgemeester en wethouders van Moerdijk aan Rijkswaterstaat. De geluidsnormen bij Heijningen en Helwijk worden namelijk overschreden. Dit blijkt uit onderzoek van Rijkswaterstaat over 2017.
De inwoners van Heijningen trokken bij minister Cora van Nieuwenhuizen van Infrastructuur en Waterstaat al eerder aan de bel over geluidsoverlast langs de snelweg. De minister gaf in juni vorig jaar aan dat er inderdaad overschrijdingen zijn, aldus OnsWestBrabant en Omroep Brabant. Moerdijk vindt dat het nu lang genoeg heeft geduurd. Volgens de gemeente is het noodzaak dat er in Heijningen hoge geluidsschermen worden geplaatst en in Helwijk een aarden wal.
‘Wij zijn het zat’
“Inwoners van Heijningen zitten nu lang genoeg in de herrie. Ze voelen zich gevangen in hun eigen woning met de deuren en ramen dicht”, zegt wethouder Désirée Brummans. op Omroep Brabant. De inwoners van Heijningen en Helwijk: “De situatie in Heijningen wordt elke dag erger. Slapen met een raam op een kier is niet te doen”, schrijven Ilja de Jong en Jasper Visser namens de buurtbewoners. “Rustig in de tuin praten met elkaar is niet te doen. Er is gemeten en dus willen we dat er snel, heel snel, maatregelen genomen worden en in het geval van Heijningen moeten er hoge geluidsschermen komen. Wij zijn het zat. Verdere vertraging is niet acceptabel”
De overschrijding bij Heijningen is overigens maximaal 0,5 dB (zie de afbeelding uit Geluidregister++). Voor Rijkswaterstaat is een stiller wegdek daarom waarschijnlijk voldoende om weer aan de geluidplafonds te kunnen voldoen. Een scherm of wal is dan wettelijk niet nodig.
Bronnen: OnsWestBrabant, Omroep Brabant, Geluidregister++